TOYOTA GAZOO перемагає тричі поспіль у Le Mans 24h

Команда TOYOTA GAZOO закріпила своє панування на перегонах 24 Hours of Le Mans, отримавши свою третю перемогу поспіль 19-20 вересня. №8 TS050 HYBRID Себастьяна Буемі, Брендона Хартлі та Казукі Накадзіма фінішувала на п'ять кіл попереду найближчого конкурента після цілого дня та 5272 км змагань.

Wec 2019 2020 Rd 423

Буемі та Накадзіма записали себе в книги історії, ставши частиною елітної групи гонщиків, які тричі перемагали в Ле-Мані, тоді як Хартлі двічі вигравав перегони. Тим часом TOYOTA GAZOO за підтримки DENSO тепер має неперевершене лідерство у рейтингу команд на чемпіонаті світу з витривалості (WEC).

Схожі, але різні

Можливо, це був вже 88-й раз, коли відбулися «24 години Ле-Мана», але цей раз помітно відрізнявся від своїх попередніх. Лише вдруге в історії він відбувся у вересні замість звичайного червня; а глядачі були відсутні вперше через постійні обмеження COVID-19.

Але коли французький триколор змахнув на старт перегонів у суботу, 19 вересня, про зміни забули: подія була такою що хвилює та збуджує, як завжди.

Wec 2019 2020 Rd 276

Обидві Toyota зайняли позицію в першому ряду, але саме автомобіль #7, яким керували Майк Конвей, Камуї Кобаясі та Хосе Марія Лопес, одразу очолив змагання. Коли на сьомій годині #8 потрапив за автомобіль безпеки, машині #7 вдалося збільшити свою перевагу до цілого кола.

Автомобіль #8 стає третім

Але у Circuit de la Sarthe, речі рідко бувають простими надовго – пройшло трохи більше ніж 12 годин, коли екіпажу №7 довелося ремонтувати випускний колектор. Його швидко відремонтували, але машина знову долучилася до змагань на четвертому місці.

За цим відбувся майстер-клас з контролювання перегонами від екіпажу №8, який залишався безперечним лідером протягом усього періоду змагань. Казукі Накадзіма вивів машину за фінішну лінію в неділю вдень, щоб завершити хет-трик перемог. Для автомобіля, який ніколи раніше не вигравав перегони, виграти у 2018, 2019 та 2020 роках — це чудове досягнення.

Wec 2019 2020 Rd 315

Поки №1 Rebellion посів друге місце, велася щільна боротьба за третє, Toyota #7 боролася за перемогу з #3 Rebellion. Врешті-решт номер #7 вийшов на третє місце, тобто Toyota зайняла два місця на подіумі.

Фінальний відлік

Чемпіонат WEC змінився на користь автомобіля #8. Toyota TS050 HYBRID, що оснащена компонентами DENSO, включаючи задній гібридний двигун та свічки запалювання, утримує відрив на 7 пунктів за одні перегони до фінішу. Але на останньому етапі в Бахрейні розігрується достатньо очок, отже кожен ще може перемогти.

У чемпіонаті команд WEC, TOYOTA GAZOO Racing лідирує з 57 очками, вигравши п'ять із семи перегонів цього сезону.