Distracție la MAX: Cupa DENSO la bowling

După Timișoara, a fost rândul Constanței să participe la provocarea DENSO. De data aceasta invitații nu au mai concurat pentru Cupa DENSO la Karting, ci au încercat să obțină Cupa DENSO la Bowling.
DSC 0131

În competiție au intrat 26 de participanți, reprezentanți de vânzări ai celor patru distribuitori parteneri în Caravana DENSO, care au încercat să câștige joi, 27 octombrie, titlul de “Campion DENSO la Bowling”.

La fel ca la precendetul eveniment, Cupa DENSO la Karting, seara a demarat cu un training pe tema tehnologiei bujiilor cu scânteie din gama DENSO Twin Tip (TT), Nickel TT și Iridium TT, după care a urmat o prezentare a Caravanei DENSO, prima astfel de acțiune organizată de companie pe teritoriul României.

Bineințeles, mai apoi s-a dat drumul la distracție: participanții s-au înfruptat cu savuroasele brioșe și cocktailuri personalizate DENSO și au socializat între ei, la dispoziția lor fiind pus și un photobooth.

Principalul punct de interes al evenimentului a fost reprezentat de Cupa DENSO la Bowling, competiție în care au fost angrenați toți cei 26 de invitați. Titlul de “Campion DENSO la Bowling” a fost câștigat de Perceli Toli, care a obținut 370 de puncte. Lupta pentru cel de-al doilea și al treilea loc a fost extrem de strânsă, doi concurenți obținând același punctaj, astfel că departajarea s-a făcut prin baraj. Într-un final, pe cea de-a doua poziție a urcat Adrian Ciciric, iar pe cea de-a treia Gabriel Șandru, ambii cu 325 de puncte.

DSC 0064

După finalizarea competiției, plini de energie și de voie-bună, invitații și-au îndreptat atenția spre alte activități la fel de distractive și au luat cu asalt mesele de biliard și de air hockey, profitând de prilej pentru a se cunoaște mai bine.

Cupa DENSO la Bowling s-a desfășurat la Royal Bowling, situat pe B-dul Mamaia, sat Vacanță, Constanța. Echipa DENSO le mulțumește tuturor concurenților pentru participare!

Vă invităm să vizitați pagina noastră de Facebook pentru a vedea o galerie foto de la eveniment.