Pierwsze miejsce w Rajdzie Meksyku

Sébastien Ogier i pilot Julien Ingrassia zajęli pierwsze miejsce w Rajdzie Meksyku. To pierwsze zwycięstwo tego duetu dla zespołu rajdowego TOYOTY GAZOO Racing i zarazem pierwszy triumf zespołu na wyczerpujących, żwirowych drogach.
Wrc Rally Mexico 01

Początek wyścigu w tunelach

Przed wyścigiem kierowcy przejechali się po specjalnym odcinku, aby zapoznać się z warunkami podobnymi do tych, jakie panują na trasie rajdu. Najszybszy był Elfyn Evans, trzecie miejsce zajął Sébastien Ogier, a Kalle Rovanperä był czwarty.

Zawody rozpoczęły się w czwartek wieczorem – zespoły dwukrotnie ścigały się tunelami Guanajuato. Elfyn Evans w obu przejazdach utrzymywał drugą pozycję i końcowo zajął drugie miejsce, podczas gdy Sébastien Ogier wylądował na szóstej pozycji, a Rovanperä na ósmej. Pomiędzy Evansem a Rovanperą były tylko cztery sekundy różnicy.

Wrc Rally Mexico 02

Zdobywanie kolejnych pozycji

Drugiego dnia wyścigu Sébastien Ogier zajął drugą pozycję podczas testów na odcinku El Chocolate. Później przejął pozycję lidera, ustanawiając najszybszy czas na odcinku SS4 Ortega oraz wygrywając dwa kolejne etapy na Autodromo, co zwiększyło przewagę jego i Ingrassii do 13,2 sekundy.

Evans również miał udany dzień, awansując z siódmego miejsca na trzecie. Rovanperä uszkodził oponę na odcinku SS3, więc przez większość poranka był ostrożny, ale później szybko odrobił straty, wygrywając zmagania na ulicach miasta León i zajmując ostatecznie piąte miejsce.

Wrc Rally Mexico 03

Szóste zwycięstwo Ogiera w Meksyku

Końcowa część wyścigu została skrócona o jeden dzień, ze względu na zmieniające się ograniczenia związane z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 oraz w celu zapewnienia bezpiecznej dalszej podróży ekipom, urzędnikom i widzom.

Trzeciego dnia Ogier wciąż dominował. Mając 13,2 sekundy przewagi, zachwycił tłumy na odcinku SS13 Guanajuatito i zdobył dodatkowe cenne sekundy, ostatecznie przekraczając metę o 27,8 sekundy przed rywalami. To jego szósta wygrana w Meksyku w ciągu ośmiu lat (za kierownicą czterech różnych samochodów). Wygrana zapewniła mu silną pozycję na czele mistrzostw.

Evans zajął czwarte miejsce wraz z pilotem Scottem Martinem, podczas gdy Rovanperä piąte – to już trzeci raz, gdy uplasował się w pierwszej piątce. Zabrakło mu tylko kilku sekund, by zdobyć miejsce na podium.

Wrc Rally Mexico 04

Prowadzenie w mistrzostwach

Dzięki staraniom całkowicie nowego zespołu kierowców, który zapewnił dwa zwycięstwa w pierwszych trzech zawodach sezonu, drużyna TOYOTY GAZOO Racing prowadzi w mistrzostwach producenta z przewagą 21 punktów.

Ponieważ Rajd Argentyny został przełożony ze względu na wirusa COVID-19, kolejnym wydarzeniem w harmonogramie WRC jest Rajd Portugalii w dniach 21–24 maja.