Ewolucja techniczna świec żarowych

Świece żarowe, wynalezione na początku XX wieku, są kluczowym elementem wszystkich silników Diesla. DENSO rozpoczęło produkcję świec żarowych w 1963 r. W przeciwieństwie do podstawowych konstrukcji świec żarowych sprzed ponad 70 lat, współczesne świece żarowe odgrywają o wiele większą rolę w zakresie wydajności silnika. W artykule prześledzimy ewolucję świec żarowych, które zmieniały się wraz z wymaganiami pojazdów wyposażonych w silniki Diesla.
Main gp graf pl 700x449

Zespół Toyoty GAZOO Racing zwycięża w Rajdzie Finlandii

Ekipa TOYOTY GAZOO Racing World Rally Team, prowadzona przez kierowcę Otta Tänaka, wygrała najszybszy wyścig w kalendarzu Rajdowych Mistrzostw Świata – Rajd Finlandii. Zespół zdobył pierwsze miejsce już trzeci raz z rzędu. W 2017 r. zespół Toyoty ustanowił na tej trasie rekord, zajmując dwa miejsca na podium – w tym roku udało im się powtórzyć ten wyczyn, również po raz trzeci z rzędu.
Toyota gazoo racing finland 01 700x467

DENSO producentem alternatorów samochodowych wyposażonych w nowe, wysokowydajne diody

Niskostratna dioda prostownicza została stworzona we współpracy z Hitachi Power Semiconductor Device Ltd.
Nowa dioda do alternatora 1 687x432

Zespoły TOYOTY GAZOO Racing zajęły pierwsze i drugie miejsce w wyczerpującym, 24-godzinnym wyścigu WEC Le Mans

Toyota Gazoo Racing zapewniła sobie kolejne zwycięstwo w tym sezonie. 87. edycja 24-godzinnego wyścigu Le Mans okazała się wyzwaniem dla obu zespołów, ale nie przeszkodziło im to w zdobyciu pierwszego i drugiego miejsca na podium. Zespół Toyoty TS050 HYBRID z numerem 8 zdobył także mistrzostwo FIA World Endurance Championship (WEC) 2018-2019.
Wec le mans 2019 01 700x366

Kobiety-pionierki: Florence Lawrence – od gwiazdy filmowej do wynalazczyni

Florence Lawrence była gwiazdą kina niemego i córką Charlotte Bridgwood. Uznawana za „pierwszą gwiazdę filmową”, podczas błyskotliwej kariery Lawrence zagrała w prawie 300 filmach. Mało kto jednak wie, że aktorka była także wynalazczynią – stworzyła pierwszy kierunkowskaz.
Florence lawrence 1908 portrait 700x507